Popup Engelleyici Ayarları

Popup Engelleyici Ayarları Google Chrome internet Explorer Mozilla Firefox

Bu makalede sizlere  baş belası popup yani bir siteye girince arkadan başka bir site açılması yada reklamın açılmasını nasıl engelleyebileceğinizi aktaracağım. Özellikle reklam şirketlerinin sitelere verdiği reklam türüdür. Siteye foruma girersiniz aynı anda arkada önde bir sayfa açılır ve onu kapatmak işkence olur. Bunları engellemek için chrome,firefox,internet explorer fark etmez  ayarlar bölümünden ilgili sekmeden kapatabilirsiniz. Google Chrome Pop up Engelleyici Ayarları .Google Chrome Popup Ayarları nasıl yapılır? Google chrome popup engelleyici.

Google Chrome  için aşağıdaki yolu izleyiniz.

Hemen aşağıdaki linki tıklayın —>>>Gizlilik—->>> içerik ayarlar da—->>>popuplar menüsünden  tüm ayarlarınızı yapabilirsiniz. Tıkla chrome://chrome/settings/

İnternet explorerda için aşağıdaki yolu izleyiniz.

İnternet explorerda engelleme nasıl yapılır?  Chrome internet Explorer Mozilla Firefox Pop up Engelleyici Ayarları. internet Explorer engeleme; Araçlar —> İnternet seçenekleri -à gizlilik ve burada Açılır pencere engelleyicisini aç tıklayınız.  Sadece birkaç sitenin açılmasını isterseniz ayarları tıklayın ve burada istediğiniz siteleri elle giriniz.

Mozilla fire fox  için aşağıdaki yolu izleyiniz.

Popup Engeleme

Popup Engeleme

Mozilla Fire Fox pop up engeleme ayarları.  Araçlar–>seçenekler — > içerik bölümünde “açılır pencereleri engelle” seçeneği var .

Mozilla Fire Fox engelleme eklentisi yükle kurtul. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/ eklenti.

Pop up engelleyici program var mı? Resimdeki örnek internet explorer check göstermektedir. Ben çok sinir bozucu ve zaman kaybedici buluyorum.

Popup reklam engelmek isteyen kadar sitesinde yayınlamak isteyenlerde vardır. Bu reklam türünde adhood.com 1000 tekil gösterime 1 tl veriyor, reklam almak istiyorsanız başvurun. Örnek pop up reklamlar için http://www.acikogretim.gen.tr/acikogretim.php girebilirsiniz. Bol kazançlar arkadaşlar.

Chrome için Ayarları ayrıntılı anlatmak isterdik.

Pop-up’ları yönetme nasıl yapılır?

Google Chrome, pop-up’ların otomatik olarak görüntülenmesini ve ekranınızda karışıklık yaratmasını engeller. Tarayıcı bir siteye ilişkin pop-up’ları engellediğinde, adres çubuğunda  simgesi görünür. Engellenen pop-up’ları görmek veya siteye ilişkin pop-up ayarlarını yönetmek için simgeyi tıklayın.
Belirli bir siteye ilişkin pop-up’ları görme?
Bir siteye ilişkin engellenen pop-up’ları görmek için aşağıda listelenen adımları gerçekleştirin:

 1. Pop-up’lar engellenmişse, adres çubuğunda engellenmiş pop-up uyarısı simgesini görürsünüz. Engellenmiş pop-up’ların listesini görmek için simgeyi tıklayın.
 2. Görmek istediğiniz pop-up penceresine ilişkin bağlantıyı tıklayın.
 3. Siteye ilişkin pop-up’ları her zaman görmek için “[site] sitesinden pop-up’ları her zaman göster”i seçin. Site, İçerik Ayarları iletişim kutusunda yönetebileceğiniz istisnalar listesine eklenir.

Bir sitedeki pop-up’lara elle izin vermek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

 1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
 2. Ayarlar’ı seçin.
 3. Gelişmiş ayarları göster’i tıklayın.
 4. “Gizlilik” bölümünde İçerik ayarları düğmesini tıklayın.
 5. “Pop-up’lar” bölümünde İstisnaları yönet’i tıklayın.

Tüm pop-up’lara izin verme?
Pop-up engelleyiciyi devre dışı bırakarak tüm pop-up’lara izin verebilirsiniz. Şu adımları uygulayın:

 1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü Chrome menu tıklayın.
 2. Ayarlar’ı seçin.
 3. Gelişmiş ayarları göster’i tıklayın.
 4. “Gizlilik” bölümünde İçerik ayarları düğmesini tıklayın.
 5. “Pop-up’lar” bölümünde, “Tüm sitelerde pop-up’lara izin ver”i seçin. İstisnaları yönet’i tıklayarak belirli web sitelerine ilişkin izinleri özelleştirin.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz