Mucitler

Mucitler

Bu makalede sizlere Yabancı sitelerde icat ve mucitler hakkında bilgi ararken rast geldiğim kısa bilgiler ve resimler aktaracğım. 20 yüzyılın en ünlü bilim insanlarının birlikte çektirdiği güzel bir fotoğraf ve kısa bilgiler. Bir çok ünlü bilim adamını bir arada bulunduğu ve fotoğraf çektirdiği Fotoğrafı büyütmek için resme tıklayınız. Kim neyi nasıl buldu icat etti. En ünlü bilim adamları neleri nasıl buldu icat etti. Ödev konuları ve cevapları word yazı halinde. Bilim adamlarının gizemli ve sürükleyici buluş ve hayat hikayeleri video belgeselleri, resimleri,makaleleri,yazılarını sitemizde bu linkten bulabilirsiniz . http://www.organikmakale.com/category/bilim-teknoloji/ Tıkla  izle iyi seyirler. Çizgi film şeklinde buluşlar,icatlar,mucitler ve keşifler bilim adamları için tıklayın izleyin.

Eğitim ve öğretimde kullanılabilecek zevkli çizgi filmler  izle http://www.organikmakale.com/category/cocuk-2/ bilim insanlarının çizgi film şeklinde hayat hikayeleri. Sizlerde video yazı makale yorum gönderin yayınlayalım sitemizde. Hadi küçük mucitler sizde gönderin paylaşın yada icatlarınızı gönderin.

Mucitler 150x150 Mucitler

Mucitler

Kısa kısa icatlar mucitler. Akümülatör buluşu; Gaston Plante(D 1834 – Ö 1889 = 55 yaş) Fransız fizikçi Akümülatör kısaca aküyü 1859 yılında icat etmiştir. 1854 yılında Pariste bulunan Ulusal Sanat ve Meslek Konservatuvarın da fizik asistanlığına başladı.1859 yılındaki akü icadından sonra 1860 yılında Halk Eğitimini Geliştirme Poli teknik Birliğinde fizik profesörlüğüne yükselmiştir.

Pili Kim buldu icat etti. 1800 yılında Alessandro Volta volta pilini icat etmiştir. Bu icatta Luigi Galvani deneyleri ve ölü kurbağa deneylerinden fikirler çıkarmıştır.

Küçük ev Mutfak aletleri icatları ve Mucitleri bilgiler. Ufak küçük mutfak aletlerini kim icat etti. Buyrun icatların listesi. Blenderi kim bulduicat etti? 1922 yılında Stephen Poplawski blender icat etmiştir.

14 Şubat 1803 tarihinde elma soyacağını Musa Coates tarafından patenti alındı. Basit icatlar, Peynir dilimleme makinesi Norveçli bir buluş olduğunu bilinmektedir. Mutfak robotu kim buldu? Carl Sontheimer tarafından icat edilmiştir. Çin Yemek Çubuklarının bulunuşu,Chopsticks Çinde yaklaşık 5000 yıl önce geliştirilmiştir ve kullanılmıştır.

Çöp Torbaları nasıl kim buldu? Plastik çöp torbası (polietilen) Harry Wasylyk tarafından 1950 yılında bulunmuştur. Büyük Arthur Leslie 1922 yılında elektrikli su ısıtıcısı ketılı icat etti. General Electric firması 1930 yılında elektrikli otomatik su ısıtıcısını tanıtımını yaptı.

Led Kim Buldu icat etti? Fransızcada ışık yayan diyot demektir anlamına gelmektedir. Bir elektrik akımı ile tahrik ışık yayan elektronik bir bileşendir. Günümüzde reklamcıların vazgeçilmez elektronik malzemesidir. Bu malzemeden saat bile yapıldı. Tüm yıl başı parti dükkan süslemeleri bu icat ile renk ve hareket kazanmaktadır. Arabaların farlarına  şerit diyor aksesuarı kullanılmaktadır. Işıklandırma ve organizasyonlarda süsleme için vazgeçilmez efektler. Görünür spektrumlu diyotu 1962 yılında ABD Amerika birleşik devletleri de Nick Holonyak Jr tarafından bulunmuştur icat edilmiştir.

Pusulayı kim buldu icat etti? Bir çok icat ve buluşun sahibi Çinlilerdir. Pusulayı da Milattan Sonra  100 yılında Çinliler icat etmiştir. Manyetik bir ortamda serbest bırakılan bir objenin kuzeye yöneleceği prensibinden hareketle pusulanın keşfi gerçekleşti.

Tarihteki en önemli icat Matbaadır ve Matbaayı 1450 yılında Alman bir bilim adamı olan Johan Gutenberg bulmuştur. Önemi bilgilerin çok hızlı bir şekilde yayılmasına neden olmuştur. Diğer önemli buluş internettir.

Örnek videolar Aşağıdaki belgeselde Isaac Newton’un hayatı ve yer çekimini nasıl bulduğunu anlatır iyi seyirler.

Walkman Kim icat Etti Kim Buldu Çizgi Film Hikayeleri izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz