Plastik Pet Şişeden Neler Yapılabilir?

Plastik Pet Şişeden Neler Yapılabilir?

Bu makalede günümüzde hızla değer kazan bu konuyu yani geri dönüşüm ve basit projeleri aktaracağım. Sırasıyla plastik pet şişelerden ve kaplardan neler yapabileceğimizi ve basit projeleri sizlere aktaracağız. Aşağıda bir çok proje ve video bulabilirsiniz.

Pet Plastik Şişeden Termos Yapalım; Resimde gördüğünüz termosu yapmak için fazla bir malzemeye ihtiyaç yoktur. Hatta daha güzel desenlerde yapabilirsiniz. Termosu yapanlar 2 çeşit boyutta pet plastik şişe kullanıp yapmışlar.  Sözü  fazla uzatmadan nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızın tamamını okumalı ve videoyu seyretmelisiniz. Fen bilgisi  ve teknoloji dersinden de hatırlayacağınız gibi ısıyı dışarıya kaçmaması gerekir. Bunun için uygun bir yalıtım malzemesi kullanmalıyız.

Plastik şişe

Plastik şişe

Termos Yapalım

Termos Yapalım

Aşağıdaki projeler basittir ve yapımı kolaydır. Bu tür projeleri yapamıyorsanız içtiğiniz içeceklerin boşlarını geri dönüşüm noktalarına teslim edebilirsiniz. Bu gri dönüşüm projelerini ülkemiz ve geleceğimiz için desteklemeli ve arttırmalıyız. Hatta seçmeli derslerde Geri dönüşüm ve atıkları değerlendirme dersleri verilebilir. Ağaç yaş iken eğilir ata sözünü unutmayalım.

1 tane 2 litre 1 tane 0,5 litre pet şişe temin edelim. Büyük olan pet şişenin alt ve üst kısmını bir büyüğümüzün yardımı ile kesip bu pet şişeye delikler açalım. Büyük pet şişenin tam ortasına ve ağzı yukarıya gelecek şekilde küçük pet şişesini düzgünce koyup deliklerden köpük çıkıp boşluk kalmayacak şekilde köpük sıkalım. Köpük sertleşince dikkatlice kendimize zarar vermeden büyük plastik şişeyi  keserek çıkaralım. Oluşan termosumuzun herhangi bir madde ile kaplayalım. Artık termosumuz kullanıma hazırdır. Dış kısmı çıkarmazsanız görünümü daha da farklı olacaktır.

İkinci projemiz, Pet şişeden teleskop yapmak. 1 pet şişe bulun şişenin dibini kesin 2 mercek bulun teleskop hazır. Vidoeda etaylar mevcuttur.

Üçüncü basit proje; Plastik Pet Şişelerden Renkli Tel Yapalım. Plastik Pet Şişelerden Renkli Tel Yapalım. Bu projede  farklı bir tasarım yapalım. Bu gün renkli plastik pet şişelerden  farklı yerlerde (çiçek yapımı,bilezik,kolye, süs sepet ) kullanmak için  plastik renkli teller yapalım.

Pet su,kola,soda,meyveli soda  maden suyu ve benzeri pet  ve renkli şişeleri toplayın, alttaki resimdeki gibi 4 mm sarmal şekilde tüm renklerde pet şişelerini kesin.

Aşağıdaki Resimdeki gibi oturum ve iki dizinizin arasına saç kurutma makinesi alın ve ucu tavana bakacak şekilde iki dizinizin arasına sıkıştırın, saç kurutma makinesini çalıştırın ve plastik telleri 2 elinizle tam ters yöne doğru yavaş yavaş bükün, renkli pet şişe tellerinizi istediğiniz şekle sokun. Hatırlatma pet plastik şişeler 70 derecede yumuşar. Renkli Tellerin son hali fotoğraflarda gösterilmektedir.

Pet Alka kes

Pet Alka kes

Daire kes

Daire kes

Burgu

Burgu

Burgu Tel

Burgu Tel

4 ve beşinci projeler; Telefon şarjlığı yapılabilir resimlere baktığınızda yapımı basittir. Pet şişeden bahçe sulama sistemi fıskiyesi yapabiliriz. Şişeyi sivri bir aletle deliniz, altına 4 tekerlek montajı yapın ve şişeyi 4 tekerleğe bağlayın. Son olarak bahçe hortumunu bağla ve su ver fıskiye hazır. Farklı ve ilginç projeleriniz ve fikirleriniz gönderin sitemizde yayınlayalım.

Su Fiskiyesi

Su Fiskiyesi

Telefon şarjlık

Telefon şarjlık

Son projemiz Plastik pet şişelerden bileğimize takabileceğimiz güzel bir bileklik yapmaktır. Nasıl yapılır? Pet şişe alın ve ortadan 5 cm kesin, kestiğiniz daireyi bileğinize takın ve ölçün. Keskin uçlarını yuvarlayın. Bu parçayı daha önceden 5 cm bezden yaptığınız süsü iğneyle dikin ve farklı bir bilekliğiniz olsun.

Yeni Pet Şişe Teknolojisi hakkında bilgiler. Teknoloji ve tasarım uzmanları gün geçtikçe yeni icatlar ürünler yapmaya devam ediyor. Onlardan biride Yeni Pet Şişe Teknolojisi. Bu yeni teknoloji sayesinde pet şişe kavramı oldukça değişeceğe benziyor. Ürün altında buluna sistem sayesinde aynı çakmak gibi dolum yapılabiliyor. Yapmanız gereken pet şişeyi özel dolum yuvasına yerleştirmeniz. 8 saniye içinde şişe su ile doluyor. Oldukça pratik ve de etkileyici. Ayrıca uzun soluklu kullanıma sahip olan bu pet şişler bir çok israftan ve çevre kirliliğinden de uzak durmuş oluyor. Kullandığımız Bir çok malzemenin geri dönüşümü olduğunu unutmayınız arkadaşlar. Pilleri pil toplama kutularını atın ve çocuklara örnek olunuz. Çevre bizim geleceğimizdir.

Yeni Pet şişe Teknolojisi

Yeni Pet şişe Teknolojisi

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz