Hazır Projeler Basit Fikirler

Hazır Projeler Basit Fikirler

Hazır Projeler Basit Fikirler. Bu makalede sizlere 4 adet farklı ilginç proje aktaracağım. Salça makinesi ve Demir tavlama makinesi. Orjinal Organik icatlar Mucitler. Köyümde demircilik yapan Hüseyin ve Mehmet Dikme kardeşlerin yaptığı 2 icadı paylaşıyorum.Yanık Yağ ile Çalışan Demir Tavlama Makinesi ve salça yapma makinesi. Plan ve ayrıntıları paylaşacağım. Pulluk demiri yaparlar. Tarlaya ektikleri domatesleri hızlı bir şekilde salça yapmak için makine icat ettiler. Daha bir çok icatları mevcuttur. 2 Makineyi kısaca sizlere aktarmak isterim.

Demir Tavlama Makinesi

Demir Tavlama Makinesi

Fırın

Fırın

Hava Kompresör

Hava Kompresör

Hazır Projeler

Hazır Projeler

Yanık Yağ Kazanı

Yanık Yağ Kazanı

Domatesleri otomatik salça yapma Salça makinesi; Kıyma makinesine benzer bir makine tezgaha monte edilir. Makinenin çıkışı bir eleğe bağlanır. Elek atına domates suyu ve püresi dolması için bir depo konur. Domatesler makineye atılır ve küçük hale getirilerek eleğe atılır. Elek ufak bir motorla domates kabuklarını domates suyu ve püresinden ayırır.

Demir tavlama makinesi; Resimde gördüğünüz fırına üstten bir bidonla yanık yağ basılır. Yanık yağ basılan yere bir hava püskürten makine bağlanır. Demir fırına atılır ve mazotla yakılır. Fırın yandıktan sonra yanık yağ ve hava basılır yüksek bir sıcaklık oluşur ve demirler uygun hale gelince makasla fırından alınır. Demir dövme makinesinde dövülerek istenilen şekle getirilir.

Kürek Yapımı

Kürek Yapımı

Ayran Kabından Kürek Yapımı. Ayran Kabından Kürek Yapımı yada nasıl yapılır. Organikmakale.com olarak birçok geri dönüşüm projesini sizlerle paylaştık. Bu sefer marketten aldığımız ayran kabından Atık maddeleri değerlendirmek çok güzel. 2-3 litrelik kapları şekildeki gibi keserek bir kürek elde edebilirsiniz. Kesmek biraz tehlikeli olabileceğinden buradaki gibi köpük kesme aleti ile de çıkarabilirsiniz. Plastik küreğe para vermeyiniz. Plastik küreğiniz artık kendiniz yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Piknikçilere Özel Pratik Şemsiye Tutucu. Pikniğe,balığa tatile vb. gibi yerlere gittiğimizde güneşten korunmak başlı başına bir dert, hele birde hava rüzgarlı yada şemsiyeyi tutturacak alan yoksa.İşte bu sorunun çözümü de orjinal özgün. Çoğu icat buluş insanların pratik çözümler bulmaya çalışmasından ortaya çıkmıştır. Birol KUŞERİ nin yaptığı bu şemsiyelik gerçekten de çok işe yarıyor. Nasıl yapılır? Kısaca 20 cm bir demir kazık ucuna ortadan delinmiş su borusu gibi aparat. Kazığı toprağa dikin şemsiyeyi takın ve bir demir çubuk ile şemsiyeyi kazığa sabitleyin. Rüzgar artık şemsiyeyi sürükleyemecektir. Rüzgarsız piknik ve mangallar.

şemsiye tutucu

şemsiye tutucu

Geçmeli Turucu

Geçmeli Turucu

Kazık çak

Kazık çak

Son proje fikir olarak eski kullanmadığınız bot topuklu spor klasik ayakkabılarınızı ve terliklerinizi resimlerdeki gibi saksı olarak kullanabilirsiniz. Eski eşya ve terlik ayakkabılarınızı saksı olarak kullanarak çiçek ekebilirsiniz. Hazır Projeler ve fikirler.

Bot Saksı süs

Bot Saksı süs

Botlardan saksı

Botlardan saksı

Eski Ayakkabı

Eski Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz