Muhabbet Kuşu Bakımı Eğitimi Nasıl Yapılır?

Muhabbet Kuşu Bakımı Eğitimi Nasıl Yapılır?

Muhabbet Kuşu Bakımı Eğitimi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler. Herkes evinde bir hayvan beslemek ister. Muhabbet kuşuna neder siniz? Muhabbet kuşlarına sadece bakmakla yeterli kalmayın. Onlara eğitim vermeye başlayın.  Kuşunuzu Korkutmamaya Özen Gösterin. Muhabbet kuşları da tıpkı köpekler gibi bir psikolojiye sahiptirler. Onları eğitmek için en başta gereken şey sabırdır.sabırlı olmanız sizin yararınıza olacaktır. Pet Shop’tan aldığınız bir muhabbet kuşu evinize geldiğinde bir misafir gibi olacaktır. Kafesinizde tek kuşa sahipseniz mutlaka ve mutlaka ayna gereklidir.Yoksa kuşunuz kenidisini yalnız hissedip intihar edebilir. Fakat ikinci bir kuşu kesinlikle öneririm.Kuşunuzu ilk aldığınızda ona ani haraketlerde bulunmayıp ona yavaş hareketlerle davranınız.İlk 15 20 gün kafesten dışarı çıkartmamaya özen gösteriniz. Çünkü kuşun çevreye ve size alışması gereklidir. Erken çıkardığınız takdirde kuşunuz kendini duvardan duvara çarpıp kendisine zarar verebilir. Kuşunuzun yerini üstlerde tutun ve,kuşunuzun yerini sürekli değiştirmeyin.Yoksa kuş çevreye alışamaz ve temelleri sağlam atamamış olursunuz. Kafes ile ilgili son uyarı. Kafesinizi 2 kapı arasına ve sizin bulunduğunuz ortam dışarısına koymayınız.

Muhabbet Kuşu

Muhabbet Kuşu

Kaliteli Yaşam Kaliteli Mideden Geçer. Kuşunuzu beslerken nelerle besleyeceğinize dikkat ediniz.sürekli aynı besin maddesini  vermekten kaçınınız.Sürekli değişik besin maddeleri ile besleyip sağlıklı ve kalite besinlerle besleyin. Yalnız Bırakmayın Kuşunuz yalnız yaşıyorsa.  Ona oynayabileceği,arkadaşlık edebileceği oyuncaklar alıp yalnızlığını giderebilirsiniz.

Çoğunlukla zilli,salıncaklar vb. vb. gibi oyuncaklar almaya özen gösterin.  Güveniniz Güvenimizdir: Kuşunuzu bir insan gibi görün. Çünkü aranızdaki bağın kuvvetli olması eğitimin hızına eşdeğer olcakatır. Kuşunuza ani haraketlerden kaçının ve on beş gün geçtikten sonra kuşunuza güven gösterisi yapmaya başlayın elinizi yavaşca kafesin içine sokup parmak ucunuzla göğsünü yavaş yavaş okşayınız.Bu kuşunuzun rahatlatıp size kendisini yakın hissetmesini sağlar.

Aman Kafese Dikkat! Temizlik imandan gelirmiş derler ya.Kafesinizin temiz durması kuşunuzun sağlığını yüksek derecede etkiler. Kuşunuzun ilk eğitimi elinizden yem yemesidir.İşaret parmağınızı kuşun göğüsünden hafifçe ittirirseniz,ama yavaş bir şekilde,kuş elinize çıkacaktır.önceden avcunuza almış olduğunuz yemi kuşun yemesine olanak verirsiniz ilk eğitimi başarıyla tamamlamış olursunuz.Kuşunuzu 21 derece sıcaklıkta tutmaya çalışın. Ani ısı değişimlerinden kaçının. Kuşunuzu Sık Sık Veterinere götürüp aşılarını yaptırmaya özen göstermelisiniz. Muhabbet kuşları genel olarak diğer evcil hayvanlardan dahada kolay bakımı tecrübe istemeyen masrafı olmadan bakılan ideal bir pet shop hayvanıdır. Hayırlı olsun arkadaşlar.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz