Kurgu Kuşağı örnekleri Tüm Sınıflar

Kurgu Kuşağı örnekleri Tüm Sınıflar

Teknoloji ve Tasarım dersi 8  7 6 sınıf  Kurgu Kuşağı örneklerini aşağıda bulabilirsiniz. Sitemizin Teknoloji ve Tasarım kategorisinde Tüm sınıflar konu kuşakları hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Kurgu kuşağı 6,7 , 8,sınıf ,etkinlik,örnek ,çalışma,proje,kurma kuşağı örnekleri,teknoloji tasarım.

Kurgu Kuşağı Yapılması Gerekenler nelerdir?  Öğrencilerimiz yapmaları gerekeni en başında bilmeleri daha yararlı olacaktır. Kurgu kuşağında sınır yoktur. Bu kuşakta bilim adamları, belgesel,tübitak kitap ve dergileri,ansiklopedi bir çok konudan  yararlanabilirsiniz.

Burada önemli olan kendinizin bir şeyler yapması ve geliştirmesidir. Kurgu Kuşağında hangi sıra ile neleri yapmanız gerektiğini Kurgu kuşağı öğrenci yönergesinde anlattım.

Sitemize uğradığınıza  göre bir şeyler araştırmaya başladınız. Yapım kuşağı için sizlere yaptığım ve yapılabilecek projeler sunacağım. Bu projelerden bazıları ile Türkiye çapında yarışmalara katıldık. Bazıları ile TPE nin sayfasına yükledik. Bazılarını günlük hayatta kullandık. Kısaca sizlere bulunması zor ve kendi yaptığımız eşsiz kaynakları sunacağım. Fikir olarak aşağıdaki örneklerden yararlanabilirsiniz.

Yapılmış proje örneklerine ise yan menüden  teknoloji tasarım ve projeler kategorisinden ulaşabilirsiniz. Yapım kuşağı sorun ve çözümlerini ve Yapım kuşağı için kaynak bilgileri de bu sayfalarda topladım. Gerisi sizlere kalmış şimdiden başarılar.

Kurgu Kuşağında Öğrenci Ne Yapacak  Ne Yapmalıdır?

Merak ettiğiniz, hayalleriniz, izlenimleriniz ve karşılaştığınız sorunlardan yola çıkarak, her öğrenci ayrı ayrı olmak üzere çözülmesi veya gerçekleştirilmesini düşündüğü en az 5 adet sorunu maddeler halinde yazacak. Bu sorunlardan birisini, çözüme ulaştırmak için öğretmeni ile birlikte seçecek. Seçilen konu veya sorunla ilgili araştırma yapacak. Bu konu ile ilgili daha öce yapılmış çalışmalar, üretilmiş çözümler varsa, inceleyecek.

Seçilen sorunla ilgili olarak en az iki tane olmak üzere birkaç tane çözüm yöntemi ve şekli geliştirecek. Bu çözümlerden en uygun olanı, öğretmeni ile birlikte değerlendirilerek seçilen çözüm olacak ve seçilen çözümle ilgili çalışmalar yapılacak. Seçilen çözümün en doğru şekilde uygulanabilmesi için araştırma yapılacak. Malzeme, ekonomiklilik, verimli çalışması, özgünlük vb özellikleri düşünülerek planlama yapılacak. Belirlediği çözümü yazı ve çizimlerle açıklayacak. Çizimler ve açıklamalar mürekkepli kalemlerle vb. kullanılarak dosya kağıtlarına ayrı ayrı olarak yazılacak, çizilecek. Bilgisayarda hazırlayarak çıktı olarak da kullanabilirsiniz.

Çizimler konuyu en iyi şekilde açıklayacak özellikte hazırlanmalıdır. Gerektiğinde ve konunun özelliğine göre birden fazla dosya kağıdına veya resim kağıdına  A4/A3  çizim yapılabilir. Çizimler renkli, anlaşılır olması ile birlikte oklarla, kısa açıklamalarla gerektiğinde desteklenmelidir. Açıklamalar ve çizimler, çalışmanın taşıması gereken nitelikleri en iyi şekilde belirtecek veya konu ile ilgili soru sormaya gerek bırakmayacak şekilde çizilmeli ve yazılmalıdır. Çalışmalar fon kartonuna, dosya kağıtları birbirlerine ve kenarlara uygun ve eşit ölçülerde yapıştırılacak. Çalışmaya uygun özel isim bulunacak ve belirlenen bu isim, uygun ölçülerde fon kartonunda başlık olacak şekilde yazılacak veya başka bir uygun kağıda yazılarak yapıştırılacak.
Patent konusunda her öğrenci araştırma yapacak, yaptığı araştırma sonucunu bir dosya kağıdına uygun şekilde yazacak ve fon kartonunun arka yüzüne uygun bir yere yapıştıracak.

Not verme aşamasında gerektiğinde, patent konusunda da, öğretmeninizin sorularına doğru cevap vermek zorunda olduğunuzu unutmayın. Patent konusu, birbirinin çoğaltılmış fotokopisi halinde olmayacaktır.  Öğrencinin adı, soyadı, sınıf ve numarası, yine fon kartonunun arkasına bir köşeye yazılacak.

Bu sayfada Tüm sınıflar için farklı resimler ve projeler bulabilirsiniz.

8 Sınıf Tekno Saat

8 Sınıf Tekno Saat

Can Salığı

Can Salığı

Kurgu Kuşağı Traktör

Kurgu Kuşağı Traktör

çanta star

çanta star

Çöp Robot

Çöp Robot

Fıskiye

Fıskiye

ideal kalem

ideal kalem

Jetbus

Jetbus

Lastikfer

Lastikfer

Mutlu çiçek

Mutlu çiçek

Pratik Matik 8 Sınıf icatlar

Pratik Matik 8 Sınıf icatlar

Rahat yat

Rahat yat

Sesli Bilgi Sistemi

Sesli Bilgi Sistemi

Sök Tak tik

Sök Tak tik

Tam matik Araba

Tam matik Araba

Teknoloji ve Tasarım Kumanda

Teknoloji ve Tasarım Kumanda

Temizlik Robtik

Temizlik Robtik

Tuzak yap

Tuzak yap

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. buse diyor ki:

  ya çok güzel şeyler yapmışlar ellerinize sağlık :))

  1. nebahat diyor ki:

   ben fikirleri beğendim ama resim olarrak güzel çizmemişler

 2. kucukmucit.com diyor ki:

  daha fazla fikir , sunularımız ve videolarımız için http://www.kucukmucit.com/tektas/kurgu-kusagi-ornekleri/ linkini inceleyebeilirsiniz.

 3. aytil hayranı diyor ki:

  çok güzel olmuş herkesin ellerine sağlık :)

 4. aaaaaa diyor ki:

  Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

 5. Beste diyor ki:

  güzel fikirler hayal güçleri geniş :)

 6. İsmimi Soruyo Sanane Gel Yüzüme Söyle diyor ki:

  Çok Güzel Ellerinize Sağlık :D

 7. beyza diyor ki:

  çokkkkkk güzel hayal gücü sonuçtaaaa garikaaaaaaa

 8. mahmut diyor ki:

  çok güzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel

 9. İSİMSİZ KIZ :DD diyor ki:

  çok güzel şeyler var ama 8. sınıfa yapılabilir uygun birşey bulamadım :((

 10. gizemli diyor ki:

  guzel fıkırler var yapanın beynıne saglık vallaaa teskk

Yorum Yaz