Facebook Paymo Dolandırıcılığı

Facebook Paymo Dolandırıcılığı

Facebook Paymo Dolandırıcılığı Cep bir mesaj gelirse ve onaylamanız istenirse sakın yapmayın. Yeni moda bu dolandırıcılık. Hattınız faturalı ise hiç kaçarınız yok iptal de edilmiyor.
Pay mo isminden de anlaşılacağı gibi pay mobile yani cep telefonu ile ödeme yapmak. Küçük tutarları faturanıza yansıtarak ödeme yapabileceğiniz bir sistem.Maalesef bu sistem Türkiye’de dolandırıcılık olarak kullanılmaya başladı. Dolandırıcılar facebook üzerinden bir arkadaşınız olarak sizle bağlantı kuruyor. Bazen bir grup bazende arkadaşlarınızın fotolarından oluşan sahte bir hesap.

Facebook Paymo Dolandırıcılığı

Facebook Paymo Dolandırıcılığı

Paymo ve micro ödeme cep telefonunuzu kullanarak ödeme yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Sadece bir onay sms si ile ödeme yapılabilmektedir. Faturalı hat sahiplerinin faturalarına fatura bedeli yansıtılmaktadır.

Geçen hafta bir arkadaşımız dolandırıldı. 3 mesaj 50*3 =150 tl lik bir ödeme çekildi ve iptal edemedik. Telefon hattını ve satışı yapılan ürünün firmasına ulaştık ama nafile.

Paymo hakkında şikayetleri http://www.alosikayet.com/tag/paymo bu sitede bulabilirsiniz. Kullanım veya sistem hakkında şunda bulabildiklerim bu kadar. Yorumlarınızı şikayetlerinizi. Eğer bu sistemden memnunsanız aşağıya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Böylece bu konu hakkında daha fazla ve gerçekçi bilgilere sahip oluruz.

micro_odeme

micro_odeme

Sistem şöyle işliyor. Bilgisayar veya birşey aldığını bedava internet gibi 3 aylık haklar kazandığını. Sizlere hediye etmek istediğini söylüyorlar. Fakat koşulları gelen mesaja evet yazıp geri göndermeniz. Her evet faturanıza en az 50 tl yük olarak size geliyor. Aybaşı olunca telefon faturanızda görebilirsiniz.
Uzun lafın kısası telefonunuza gelen hiçbir iletiye cevap yazmayın. Olumlu ya da olumsuz.

Avea, Turkcell ve Vodafone kullanıcıları microödeme yapabilmektedir. Her bir işlem, Turkcell ve Vodafone için 35 TL, Avea için 40 TL’lik üst limitle sınırlandırılmıştır. Mikro Ödeme servisleri sayesinde, tekil satışların yanında, haftalık, 15 günlük ve aylık abonelikler otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Bu servisten yaralanabilmek için GSM abonelerinin hiçbir üyelik veya kayıt gerçekleştirmelerine gerek yoktur.

Komisyon oranları, satış yapılan ürün/servisin kategorisine göre değişmektedir.

Araştırmalarımda genel olarak oyun siteleri tarafından kullanıldığını gördüm. Çocuklar birbirlerine karakter satmak için bu sistemi kullanıyorlarmış.

Facebook Paymo Dolandırıcılığına dikkat edelim madurlara katılmayalım.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. evlya diyor ki:

  verdiginiz bilği için teşekkürler

 2. erkan diyor ki:

  Merhaba. bugün gördüm ki vodafone faturalı hattıma 35 tl ek gelmiş. paymo olarak görünüyor. şuan aboneliğimi MOBILODEME KAPAT yazıp 7878 e göndererek iptal ettim. ödediğim ücreti geri alabilir miyim ? nasıl alabilirim ? bilen varsa yardım etsin lütfen.

  bilgi içinde çok teşekkürler..

 3. fatşh keskin diyor ki:

  avea hattıma gelen mesajlara cevap dahş vermememe rağmen benden toplamda 179 tl tahsil edildi. bu konuya ne avea nede paymo şirketi sahip çıkıyo. hiç cevap vermememe rağmen 11 kez onay verildiği söyleniyo. resmen avea ve paymo el ele verip bizleri dolandırıyo. karşılığındada herhangi bir şey gönderilmiyo

Yorum Yaz