Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık Oluşturalım 8 Sınıflar

Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık Oluşturalım 8 Sınıflar

Teknoloji tasarım dersi kaynak bilgiler. Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık  8  Sınıf Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık Oluşturalım 6. ve 7. sınıflarda öğrendiklerimizi geliştirip değiştireceğiz. Teknoloji Tasarım dersi sarmal yapısı gereği ele alınmıştır.

Bir önceki bilgi sonrakilerin temel taşını oluşturur.Projelerinizi gönderin sizden gelenler bölümünde yayınlayalım. Renk Yön ve Oran kavramlarını ele alarak gerekli değişiklikleri yapacağız. Kucukmucit.com daha farklı örnekler vardır. Yaptığımız düzen kuşağı örneklerine ulaşmak için tıklayınız.

8 Sınıf Düzen Kuşağı

8 Sınıf Düzen Kuşağı

Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık

Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık

Düzen Kuşağı Örnekleri

Düzen Kuşağı Örnekleri

Teknoloji Tasarım Dersi

Teknoloji Tasarım Dersi

 

Renk: Birimimizin rengi ve renkleri. En az iki renk kullanarak belirli bir  mantık (örüntü) çevresinde tekrarlı olarak kullanacağız.

Yön: Aynı mantıkla belili bir yere, yöne doğru haraket edecek. Öneğin dna sarmal modeli güzel bir örnektir. Kendi başına ayakta durabilen birimimiz kağıt vb. gibi bir nesneye yapıştırılmayacak. Oran: Boyuttur. Belirli bir mantık ve tekrarla büyüyüp küçülecek demektir. Matematikte daha önceden gördüğümüz örüntü ve fragtal konularında olduğu gibi bir kurala göre inşa edilecek.

Birimlerimizi renk , yön ve oran kavramlarını kullanarak sıralayacağız. Koşulumuz ise tekrar etmesi, Yani matematikte öğrendiğimiz fragtal burada da geçerli.

Farklı renk ve boyutlar da oluşturduğumuz birimleri bir mantık çerçevesinde sıralayacağız.. 2 büyük mavi 1 küçük yeşil gibi..  Bütünümüz oluşmaya başladığında elimizdeki birimleri ekledikçe bütünümüz büyüyorsa doğru yoldayız. Eğer bütünümüz büyümüyorsa yeni bir mantık veya kural oluşturup yeniden sıralamalıyız.

kağıtlar için uğu , prit ,tutkal veya silikon tabancası kullanabiliriz..Tabii ki güvenlik tedbirlerini aldıktan sonra. Örnekler yazının devamında.

8.sınıflarda bulunan bütünde farklılık oluşturalım etkinliğinde yeni bir birim oluşturarak yapılabileceği gibi bir önceki yıllarda yapılmış olan bütünü farklılaştırarak düzenleyebiliriz.

8. Sınıf Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık Oluşturalım,8,sınıf teknoloji tasarım örnekleri,bütünde farklılık,8,teknoloji,tasarım,şekiller,kağıt,üç boyut,örnek.
Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık (8.Sınıf) Etkinlik Örnekleri Öğrenciler yaratıcı düşüncelerinin ışığında birimlerini renk, yön ve oran farkını dikkate alarak birleştirirler.

Teknoloji ve Tasarım Dersi Özgün İçerik organik oluşturulan düzenler 3 boyut, hareket, denge gibi özelliklere sahip olur.Farklı örnekleriniz varsa gönderin yayınlayalım arkadaşlar.Düzen Kuşağı Bütünde.Sizde teknoloji tasarım dersi örnekleri gönderin yayınlayalım. iyi dersler ve başarılar. Teknoloji ve tasarım dersi Düzen Kuşağı Bütünde Farklılık  ilginç farklı örnekler resimler fotoğraflar çalışmalar. 8 sınıf teknoloji tasarım örnekleri öğrenci öğretmen kaynakları. Bütünde farklılık 8 sınıf,teknoloji,tasarım,şekiller,kağıt,üç boyut,örnek,ödev,düzen kuşakları.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. hüseyinsad diyor ki:

    çok güzel tasarımlar var

Yorum Yaz