Binbir Gece Masalları Özetleri Kısaca Oku izle video 1001

Binbir Gece Masalları Özetleri Kısaca Oku izle video 1001

Binbir Gece Masalları Özetleri Kısaca Oku izle video 1001. 100 temel eserde bulunan masallar örnek Dede korkut hikayeleri.  Ölmemek için anlatılan masallar. Binbir Gece Masalları Oku izle 1001 video özeti kısaca. Ölümsüz eser ve dünya edebiyatının temellerinden bir çok sanat dalına ilham almıştır. Yüzlerce yıldır dilden dile anlatılan masalların ilk anlatan kişi veya kişileri bilinmemektedir. Esrin ana konusu şehrazatın hikayesidir, ihanete uğrayan şehriyar sultan her evlendiği bayanı öldürmesiydi. Fakat Şehrazat hatun ölmemek için her gece şehriyar sultana farklı hikayeler anlatır.

Binbir Gece Masalları

Binbir Gece Masalları

Şehrazatın anlattığı masallar 8 yüzyılda el yazması kitaplara aktarılmaya başlanmıştır. 1704 yılında Fransız Antoine Galland masalları fransızcaya çevirerek kitap haline getirmiştir. Antoine Galland derlediği masallarda olmayan ve bir araptan dinleyerek eklediği Alaadinin Sihirli lambası, Ali baba ve 40 Kırk haramiler masalları en çok sevilen masallar olmuştur.  1001 Bin Bir gece masalları daha sonraki zamanlarda sinema ve filmlere konu olmuştur.

Okuduğunuz kitapların özetlerini gönderin yayınlayalım. Bu masallar hakkında video belgesel izleyebilirsiniz. Antoine Galland kimdir masalları yazan kimdir? Bin bir Gece Masalları kısaca makale yazı bilgi özetleri. 1001 gece masalları bedava full indir izle video belgesel , bin bir gece masalları full download, bin bir gece masalları indir, bin bir gece masalları izle, bin bir gece masalları müzikleri, bin bir gece masalları oku şiirleri sözleri, doğunun büyülü mekanları, fransızcaya çevirmiştir, galanın hikayeleri masalları, galanın resimleri msn 1001 gece masalları özet word yazı şeklinde msn bin bir gece masalları özeti, şehrazatın hikayesi  şehriyar sultan kimdir yazarı bilinmemektedir.

Bu konu hakkında kısa bir videolu anlatılan tarihçe bilgiler.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Yorum Yaz