TEOG Ortak Sınav Soruları Cevapları Sonuçları

TEOG Ortak Sınav Soruları Cevapları Sonuçları

TEOG Ortak Sınav Soruları Cevapları Sonuçları hakkında. 28 ve 29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılacak olan Merkezi Ortak Sınav Soruları nasıl olacak, 2013 TEOG sınav soruları ve cevapları hakkında son durumlar bu sayfada olacak. Peki 2013 Merkezi Ortak Sınav yazılı soruları ve konuları nelerdir, yorumlar nasıl olacak ….

Ortaöğretime geçişte gidilen yeni uygulama kapsamında yapılan ilk ortak sınava oldukça az kaldı. Sınav 28-29 Kasım tarihlerinde sonunda gerçekleşecek. Öğrenciler, 7 farklı dersten 20′şer soruyla karşılaşacak. İkinci sınavların tarihi ise 28-29 Nisan’da gerçekleşecek.

28 Kasım’da yapılacak sınavlar; Türkçe, Matematik, Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersidir. Her ders 20 sorudan oluşacak ve sınav süresi her ders için 40 dakika olacak. 29 Kasım’da ise gerçekleşecek sınavlar; Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden gelecek. Sınav soruları ve süreleri aynı olacak. Öğrenciler sınava kendi okullarında, fakat öğretmenler farklı okullarda girecek. 2. dönem ortak sınavı ise 28-29 Nisan tarihinde gerçekleşecek.

TEOG Ortak Sınav

TEOG Ortak Sınav

Sınav sisteminine getirilen yenilik nedeniyle ve sınavın yaklaşmasıyla hem veliler, hem de öğrencilerin stres yaşadığını belirten eğitim uzmanı Alpaslan Dartan, “Yeni sınav sisteminin iyi yönlerinin olduğu kadar kötü yönleri de mevcut. Sınavın yaklaşması velilerin ve öğrencilerin heyecanını artırıyor. Fakat aslında endişelenecek bir durumun olmadığı bunun için düzenli ve sistemli çalışmanın yeteceğini açıkladı. Sınavların test usülü ve her dersin az konuya tabii olmasının avantaj olduğunu vurgulayan Dartan, “Öğrenciler her ders için 40 dakika sürede sadece 20 soru çözecek. Soruların sorulacağı ünitelerinde az olması, içinizin ferahlamasına katkı bulunan bir neden olmalı” dedi. ”Üstelik sınavda yanlışlar doğruları götürmeyecek. Yani boş bırakma gibi bir durum söz konusu olmayacak” diye de ekledi.

Programlı Çalışma Önemli! Her öğrenci ebeveynlerinin katkısıyla düzenli bir şekilde çalışmalı diyen Oktay Aydın da, “Sınava üç hafta olduğunu farz edersek, ilk hafta ünitelere çalışılmalı. Sonra okuldan eve gelince en az 60 soru çözülmeli. Öğrencinin okulda da çözdüğü soruların eklenmesiyle günlük 150 soru çözülmeli” diye belirtti. Testlerin soruların çözüm aşamasında ebeveynlerin çocukları teşvik ve destekte bulunmasının da gerekli olduğuna değinen Aydın, “Çocuklar alıştırma testlerini süre tutarak çözerler ise sınava hazırlıklı olurlar” dedi.

Mazeret sınavı Aralık Ayı içerisinde yapılacaktır.Ortak sınavlarda öğretmenler görev yaptığı okulun dışında okullarda vazifelendirelecek. Ortak sınavların SBS’den farkı, bu sınavlara giremeyen öğrencilerin mazeret sınavı haklarının bulunmasıdır. Mazereti belgeli ve geçerli olan öğrenciler mazeret sınavına tabii tutulacaktır. İlk dönemde yapılacak telafi sınavları 14-15 Aralık tarihleri arasında olacak.

Yanlışlar doğruyu götürmeyecek. Merkezi sınavlarda, yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecek. Akıllarda oluşan bir soru ise puanlarda eşitlik durumunda ne yapılacağıdır. Ortaöğretime yerleştirme için kullanılan puan virgülden sonraki dört haneye kadar hesaplandığı için eşit bir olması söz konusu değildir. Çok düşük bir ihtimalle şayet eşitlik olur ise sırasıyla 8,7 ve 6. sınıflardaki yıl sonu başarı puanı yüksekliği, özürsüz devamsız gün sayısı yerleştirmede etkili olacak.

Teog ortak sınav yönetmeliği, MEB Teog ortak sınav nedir, Milli Eğitim Bakanlığı ortak sınav raporu,ortak sınav hazırlama programı,ortak sınav sonuçları,ortak sınav programı,ortak sınav tutanağı,ortak sınav değerlendirme formu indir.

28 Kasım ve 29 Kasım 2013 TEOG merkezi Ortak Sınav Soruları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz